AZ ALKMAR POKAZAO PARTIZANU KAKO PROTIV FEJENORDA! Poraz rivala crno-belih!

Fejenord je posle poraza ostao na trećem mestu, dok je AZ sa nova tri boda, prišao na tri boda ekipi iz Roterdama i sada je na četvrtoj poziciji.

AZ Alkmar je u razmaku od samo 10 minuta razbio goste iz Roterdama. U prvom poluvremenu, je došao do prednsti od dva gola.

Prvo je u 19. minutu Jesper Karlson bio precizan iz penala. AZ je duplirao prednost u 30. minutu posle novog dosuđenog kaznenog udarca, a sa bele tačke ponovo je bio neumoljiv Jasper Karlson.

Pet minuta kasnije mrežu Fejenorda je zatresao i Deni de Vit, ali ga je sudija posle gledanja VAR snimka poništio zbog ofsajd pozicije. Fejenord je zaigrao bolje u nastavku i u 52. minutu preko Lutsarela Gertruida smanjio minus na 2:1.

PARTIZAN NE GUBI UTAKMICE! Holanđani pogledali tabelu SUPERLIGE i UPLAŠILI se crno-belih!

PARTIZANOV RIVAL VREDI 125 MILIONA EVRA! Crno-beli nisu imali sreće, ali Holanđani gube od klubova iz Srbije!

Mogli su do izjednačenja u 59. minutu kada je golman AZ Alkmara Petar Vindal sjajno odbranio udarac Gusa Tila. Ali, do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Fejenord je igrao u sastavu: Bijlov – Gertruida, Trauner, Senesi, Malasija – Kokču, Hendriks – Tornstra, Til, Sinistera – Linsen.